Vlastní cesty ke zdraví

26. července 2015 v 10:24 |  Zprávy ze Šlágr TV

Byla to dokonalá reklama, kde Pepa Náhlovský ve slušivých červených brejličkách s červenými obroučkami otevřel svůj "Deníček hypochondra" a ukázal nám, jaké všelijaké dobroty má ve své ošatce zdraví: na klouby, na žaludek, na spánek, proti spánku, na nervy... Není divu, že se objevila nedočkavá malá Smrtka s kosičkou a řekla: "Hodně to papej a hlavně ty léky mezi sebou kombinuj a brzo se uvidíme!" Je to legrační, že? Ale přesně takhle to funguje. Proto nezbývá než svěřit svoje zdraví především do svých rukou, a ještě lépe řečeno: do rukou své duše.

V zajímavém pořadu Vlastní cesty ke zdraví, který moderuje Jana Peterková, jsme již vyslechli mnohá doporučení, jak se léčit za pomoci přikládání rukou či zpěvem, požíváním zeleninových šťáv, čicháním vonných olejů... Možností je přemnoho a každý nechť si vybere, která se mu líbí nejvíc.


Mně se například velmi líbí moudrosti, které světu předává Miroslav Hrabica. Na přednáškách i v knížkách tenhle pán přívětivě, avšak důrazně vysvětluje, že: aby mohl být člověk zdráv, musí se chovat "tím správným" způsobem nejen k ostatním, ale především také sám k sobě. Na své cestě za poznáním tohoto druhu jsem přečetla a zažila ledacos a nedávno jsem objevila další zdroj:

Jak se chovat a co dělat, řeknou člověku i v kostele. Sice jinými slovy než odborníci přes reiki či aromaterapii, ale poselství zůstává stejné. To mi přijde fascinující! Vím, že spousta lidí příbytek Boží nenavštěvuje, neboť vyznávají velmi módní názor "co bych tam dělal já, slušnej člověk, když tam chodí i takoví, co lžou a kradou, a stejně se tam nemodlej, jen sledujou a kritizujou, jak tam pobíhají cizí děcka a kde je jaká pavučina". Ale tady přece vůbec nejde o to, kdo tam chodí a co dělá, nýbrž o to, co to přinese mně osobně. A mně je úplně jedno, kdo tam chodí a co dělá! Ať si tam třeba mastí karty nebo vyměňujou erární prádlo za chleba! (Jak by řekl feldkurát Katz.) Já chci nasát energii onoho posvátného místa; zklidnit mysl a rozproudit čchi.


Ovšem jsou chvíle, kdy si člověk sám nepomůže, neboť už "zlobil" příliš a dlouho s tím nic nedělal. Od toho je tu klasická medicína. A v případech, kdy si ani ona neví rady, pomůže už jedině to modlení, však víme...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama