Stadlshow

3. září 2015 v 16:31 |  TV pořady a filmy

Autentický, překvapivý, emocionální!
Tak zní heslo pořadu, který od září 2015 nahradí starý dobrý Musikantenstadl.

"V popředí této nové hudební podívané stojí radost z hudby a muzicírování obecně, stejně jako živá hudba, emoce, tradice a obyčeje, překvapení, talenty, nové objevy, hity a hvězdy. Novými hudebními těžišti tohoto pořadu jsou nová lidově-hudební scéna, pop zpívaný v nářečí a speciálně-exkluzivní hudební momenty! "Die neue Stadlshow" budou prezentovat Alexander Mazza a Francine Jordi. Francine bude také navštěvovat regiony a lidi ve třech zemích: Rakousku, Německu a Švýcarsku, bude vyprávět jejich příběhy a tak vytvářet spojení s live-show." (Jako kdyby tohle v Musikantenstadlu nikdy nebylo.)

Jo, mohla jsem to přeložit volně a nedoslovně, ale to by nevyznělo tak velkolepě, jak autoři původního textu zamýšleli. Kochejte se krásou okřídlených germánských souvětí. A pokračujeme:


"12. září 2015 je to tady! Francine Jordi a Alexander Mazza poprvé představí Stadlshow živě z Offenburgu. Nová hudební show skládá účet aktuálním trendům a nasazuje nové impulzy: lidová hudba (volkstümliche Musik) a šlágr (Schlager) spojují generace, města a země, stejně jako tradici a modernu. Zvláštní důraz je kladen na novou lidovou hudbu (neue volkstümliche Musik). V každé show navštíví Francine Jordi příslušný hostitelský region, ukáže jeho zajímavosti, představí místní kuchyni a lidi. Francie Jordi představuje to nejlepší z hudební scény a Alexander Mazza patří k předním moderátorům v německé televizi."

Tolik tedy oficiální zdroje k této věci. Až proběhne první díl, povím vám, co si o tom myslím já. Nebo radši ne. Vzhledem k tomu, že mi televizní marketingoví experti sebrali můj čtvrtletní příděl Andy Borga, nejspíš by to nebylo pěkný čtení.

* * *

Po odvysílání prvního dílu 12. září 2015 přinesla média tyto zprávy:

"Bez velkého baviče Andy Borga chybí té show duše. ... Co se k čertu stalo s Musikantenstadlem? Jmenuje se teď Stadlshow, ale vlastně je to podfuk, levný reklamní trik, jaký průmysl rád používá, tak jako to udělal třeba s čokoládovou tyčkou, která se dřív jmenovala Raider a dneska je to Twix. ... Teď jsou tu dva moderátoři, kteří musí nahradit muže, o kterém stále nevíme, proč vlastně musel odejít. Neboť Andy Borg, to člověk musí uznat, i když volksmusik neposlouchá, patřil k Musikantenstadlu jako Thomas Gottschalk k "Wetten, dass...?" ... "Jaká je nálada v Offenburgu?" zeptal se moderátor Alexander Mazza. Následoval zdvořilý potlesk. ... Obličeje přicházely a odcházely a po sto pěti minutách byl člověk tak unavený, že by televize klidně mohla vysílat záběry z akvária. ... Hezké, ale nudné. Kdo se na to bude dívat? / Komentáře pod článkem: Tahle show má s Moikovým Stadlem jen málo společného. Co mají ti dva moderátoři, co Andy Borg neměl? Přiveďte ho zpátky! ... Já se na to nedíval, ale mojí máti se to líbilo. Takže jsem spokojenej. ... Andy Borg si musel rvát vlasy, když to viděl. ... Nikdy jsem nebyl fanoušek Musikantenstadlu, ale Andy Borg je dobrý bavič a jsem si jistý, že ti z televize toho budou dříve nebo později litovat. Nedivil bych se, kdyby noví moderátoři poslali sledovanost do kopru. Tohle upřednosťňování mládí je pro mě nepochopitelné, lidi nad padesát přece nepatří do starého železa. A že se na to bude v sobotu večer dívat víc mladých? Myslím, že to udělá jen málo z nich. ... Nejsem fanoušek Stadlu ani Andy Borga, ale on je tak o tři třídy výš než tito moderátoři. Je to ostuda, jak s ním vyběhli. Přiveďte ho zpátky! ... Mně bylo už před vysíláním jasné, že se tady spustí mohutná vlna kritiky, no, to s sebou změny přinášejí. Starý Stadl mi připomínal dětství, večery s rodiči u televize. Přestože však budeme na starou show dlouho vzpomínat, ta nová má taky potenciál a po pár dílech budeme ten pořad s novými moderátory milovat."*)

První díl Stadlshow vidělo 2,46 milionu diváků. Nejmenší sledovanost Musikantenstadlu (právě kvůli poklesu sledovanosti se rozhodli jej reformovat) byla 3,79 mil. Rozdíl: -1,33 milionu diváků pro první Stadlshow.**)

"Starý Musikantenstadl nezemřel na to, že by lidový šlágr už nebyl populární. Naopak: zemřel, protože byl populární příliš."***)


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama