Jean Frankfurter

28. října 2015 v 12:23 |  Kdo je

Erich Ließmann (*1948) studoval hudbu a germanistiku na vysoké škole ve svém rodném městě Frankfurtu nad Mohanem (spolková země Hessensko). Během této doby byl také aktivním hudebníkem v různých skupinách, např. The Raves, The Soul Set. Původně však chtěl být klavírním virtuosem "v naději, že ho tóny jeho hudby přenesou až do důchodu". Od sedmdesátých let pracuje pod jménem Jean Frankfurter. Bylo mu 23 let, měl ženu a malého syna a byl ještě studentem, když napsal německý text k francouzskému hitu Butterfly zpěváka Danyela Gérarda. To ve výsledku přineslo zlatou desku. A nový nábytek do obýváku.

Jean Frankfurter je talentovaný skladatel a producent, který má vynikající čich na talenty nové. Úspěchy a oceněními (Echo, Smago!...) je ověšený jako vánoční stromeček. Svůj domeček má v lázeňském městě Königstein im Taunus. Do roku 2011 spolupracoval převážně s textařkou Irmou Holder, nyní jsou to Kristina Bach, Joachim Horn-Bernges a Tobias Reitz. Při práci se potkal také se jmény jako Erich Offierowski, Bernd Meinunger, Günther Behrle, John Möring a Robert Jung.

Pro nově objevený talent obvykle vypracuje rozsáhlý koncept dalšího vývoje a vezme ho pod svá producentská křídla. Takové štěstí měla např. Helene Fischer. Dnes je jednou z nejúspěšnějších německých zpěvaček. Dalšími umělci, u jejichž začátků J. F. poletoval, byli Patrick Lindner, Stefanie Hertel, Michelle, André Stade, Geschwister Hofmann a Oliver Thomas. Skládal také pro velikány německého šlágru, kterými jsou:

Bata Illic (Michaela), Kastelruther Spatzen (Eine weiße Rose), Andy Borg (Ich brauch' dich jeden Tag), Marianne & Michael (Wann fang denn endlich d' Musi an), Ireen Sheer (Feuer), Die Paldauer (Der erste Tag nach der Ewigkeit), Die Flippers (Komm auf meine Insel), Costa Cordalis (Es stieg ein Engel vom Olymp), Nicole (Der alte Mann und das Meer), Fernando Express (Capitano)...
...a představte si, že složil i Glück und Tränen am Wörthersee pro seriál Ein Schloß am Wörthersee (u nás známý jako Hotel u jezera).

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama