Březen 2016

Nedělní Šlágr snídaně

15. března 2016 v 11:00 Zprávy ze Šlágr TV

Maminka říká: "Děcko jedno, ovoce a ovesnej šrot k snídani nestačí!" V televizi běží Nedělní Šlágr snídaně. Marta Vančová se zrovna svěřuje, že si dává ovoce s jogurtem. Maminka odvrátí oči od obrazovky a přísným pohledem zpraží misku, do které jsem si nachystala ovesné vločky v jogurtu s brusinkami a banánem. Když se později dozví, že Mára, manželé Řihákovi a spousta dalších jedí k snídaní ovesné vločky, usídlí se jí ve tváři výraz jakéhosi nešťastného údivu.

Pořad Nedělní Šlágr snídaně mě ohromil. Podařilo se mu totiž vytrhnout mě z letité nedělní melancholie, která se do mě zakousla za časů povinné školní docházky a ještě mě neráčila opustit. Nevím, co je to za kouzlo, kterým na mě v neděli dopoledne Šlágr působí, ale funguje to. Můžu se teď proto přihlásit do klubu těch rybiček, které televize Šlágr uzdravila.


Tohle nedělní povídání s Karlem Peterkou a Josefem Pospíšilem a jejich hosty je prostě jiné. Zdá se mi ještě lidovější a třeskutě humornější než v jiných pořadech, a to se mi líbí. S muzikanty tam sedí nemuzikanti a vykládají samé zajímavé věci - a já moc ráda poslouchám ty příběhy ze života. Nějaký pan doktor, co má jméno jako svatý patron hasičů, tam povídal, že člověk by měl jíst od všeho něco (a hodně toho, co sám vypěstuje nebo ukradne sousedovi) a že ani takový chleba se sádlem k snídani neuškodí. Jinými slovy - podle mojí prababičky - co komu chutná, tím se nevotráví. Líbila se mi také jeho teorie o zdravé výživě (radši to s tím nepřehánět, nebo vám zažívací ústrojí vyhlásí válku v podobě... však víte čeho :-), ale mojí mamince se líbila víc, protože si s panem doktorem přes obrazovku povídala: "Máš pravdu, hochu, úplně s tebou souhlasím!"

Snídaně je prý nejdůležitější jídlo dne a měla by být vydatná, kdo si ale takovou dopřává? Já tedy ne, ale sním o tom, že jednou budou moje snídaně vypadat jak lukulské hody!