Patrick Lindner

2. května 2016 v 14:30 |  Německo

"Dnes už si neumíme představit, jak by to vypadalo na scéně německého šlágru, kdyby se Patrick Lindner (*1960) na konci osmdesátých let nerozhodl pro pěveckou dráhu."


Patrick pochází z Mnichova, kde se narodil jako Friedrich Günther Raab tatínkovi, který byl zaměstnancem pojišťovny, a mamince, která byla ženou v domácnosti. O hudbu se zajímal už jako dítě. Bral hodiny klavíru, hry na kytaru a herectví. Vyučil se kuchařem a nějaký čas se tomuto povolání věnoval. Potom se přece jen rozhodl pro hudbu. V prvních letech se soustředil výhradně na lidový šlágr, potom se odklonil k modernějším melodiím.

První a nejdůležitější úspěch se dostavil v roce 1989 s titulem Die kloane Tür zum Paradies, se kterým obsadil 2. místo na Grand Prix der Volksmusik. Následovalo mnoho úspěšných písní a desek, které stejně jako jeho první hit pocházely od skladatele Jeana Frankfurtera a textařky Irmy Holder.

Patrick měl i své pořady v televizi, např. Patrick Lindner persönlich, So ein Tag mit guten Freunden nebo Patrick Lindner Show. Objevil se v hostujících výstupech ve vícero německých seriálech: SOKO 5113 nebo Das Traumschiff (Loď snů), a nebyl sám... V seriálu Místo činu jste už mohli vidět Kohouty z Kolína nad Rýnem (s jejich dojemnou písničkou o bezdomovcích) a zpěvačku Helene Fischer.

Účastnil se také německého kola mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest 1999 s titulem Ein bisschen Sonne, ein bisschen Regen a obsadil šesté místo. Vyhrál kuchařskou soutěž v pořadu In Teufel´s Küche (V Čertově kuchyni). Vidět jste ho mohli v taneční soutěži Let´s dance v roce 2012 nebo ve filmu Das Musikhotel am Wolfgangsee, kde si zahrál hlavní roli kuchaře.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama