Ein Stern, der deinen Namen trägt

10. listopadu 2016 v 18:02 |  Nejznámější písně

Bylo to v roce 1998, když rakouský zpěvák Nik P. složil písničku, která byla později označena za "nejúspěšnější hit nového tisíciletí". Cesta k tomuto velkolepému titulu však nevedla přímočaře. Per aspera ad astra, tak to bylo. Přes nesnáze ke hvězdám. Ostatně o hvězdách to celé je.

Písnička se objevila na Nikově druhém albu Mit dir a zpěvák Michael Stern se s ní účastnil Soutěže šlágrů (Grand Prix des Schlagers), kdev roce 1998 skončila na desátém místě. Pak se na ni pozapomnělo a až na konci roku 2006 ji oprášili na Mallorce, kde se často hrála v klubech a podobných zábavních zařízeních. Ve stejné době oprášil Hvězdu, která nese tvoje jméno i Nik P. a nazpívali ji s DJ Ötzim pro Ötziho album Sternstunden. Co se pak dělo, to si neumíte představit! Hráli to neustále a úplně všude, lidi se mohli zbláznit, jak se jim to líbilo.

Jak si vysvětlit ten obrovský úspěch? Je to prostě nadčasové - jen nevím, jestli spíš kvůli tomu, že se tam mluví o lásce, nebo o vesmíru. Počkat, jistě... Nadčasové je to proto, že je tam obojí! Je to opravdu velmi hezký a dojemný text.


Žiji s tebou už tolik let a děkuji bohu, že mi tě daroval
Jako vzpomínku na náš život chtěl bych ti dnes něco věnovat
Dárek na celou věčnost

Hvězdu, která nese tvoje jméno, vysoko na obloze, daruji ti dnes v noci
Hvězdu, která nese tvoje jméno, září po všechny časy a bdí nad naší láskou

Jednoho dne bude v nebi místo i pro nás
A tvá hvězda tam nahoře bude stále zářit
Ještě za tisíc let ponese tvé jméno
A bude stále nejkrásnější ze všech


PS: Až uslyšíte slovensky Je to sen, tak ano, je to ono.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.