Marcel Zmožek

18. listopadu 2016 v 10:11 |  České země a Slovensko

Existuje u nás lidový umělec, říkejme mu Fousatej Toníček, kterého jsem před lety slyšela zpívat, že Láska je největší dar. Ta slova se mi hned zalíbila a říkala jsem si, kde jen ten Toníček tak hezkou písničku našel?

Znala jsem jméno Jiří Zmožek a věděla jsem, že skládá krásné melodie a píše krásné texty. Ovšem teprve nedávno (já vím, mám mezery ve vzdělání) jsem se dozvěděla, že je taky nějaký Marcel Zmožek, který je bohatě obdarovaný tvořivostí stejně jako jeho otec, a že právě on složil písničku o lásce, která je největší dar.Ráda poslouchám, když Marcel Zmožek hovoří v televizi. Ten člověk je studnice lidové moudrosti. Připomíná lidem, aby na sebe byli hodní, měli k sobě úctu, radovali se ze slunečného dne, mezi tím přistane nějaký vtip... Jednou jsem ho slyšela vyprávět o jeho lásce ke knihám. Rozplýval se nad nimi úplně stejně jako já, až jsem se neudržela a oznámila jsem směrem k televizní obrazovce: "Já ti tak rozumím!"

Vždy si ráda poslechnu Panenku z kouta nebo romantické duety se zpěvačkou Márou. A protože mám ráda hašlerky, hlasuji pro to, aby se ke skupince, kterou tvoří Pan Karel Hašler a Čechoslováci brzy přidali další.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama