Prosinec 2016

...co je KLUBBB3

Středa v 13:23 Na vědomost se dává...

Florian Silbereisen, Jan Smit a Christoff jsou tři kamarádi. A protože spolu chtěli zpívat, založili mezinárodní skupinu KLUBBB3. Tohle zdůrazňují: "Iniciativa vzešla od nás samotných, ne od manažerů z nahrávací společnosti." Posluchačům nabízejí pravý, starý dobrý šlágr. Jsou to jednoduché písničky, které si může zazpívat každý. Záměrně se zříkají moderních vlivů, v textech se objevují obvyklá klišé. Bez ústupků těm, kteří šlágr nemají rádi, nebo těm, kteří ho berou příliš vážně. Ti by si jejich CD kupovat neměli. Všem ostatním přejí klucí hodně zábavy. Producentem a skladatelem jim je Uwe Busse. Jejich první album Vorsicht unzensiert! se objevilo v lednu 2016. Jinak Květoš z Německa, Honza z Holandska a Kryštof z Belgie jsou každý sám za sebe známí už dávno, dávno, dávno......zima je tady!

1. prosince 2016 v 13:14 Na vědomost se dává...

Jakmile se objeví první sníh, začíná pro mě zima, i kdyby to bylo uprostřed října. Letos mě zastihl v listopadu, když jsem válela těsto na svatomartinské rohlíčky. Na zem se snáší obrovské sněhové vločky, rtuť v teploměru už moc vysoko nešplhá. To pro mě znamená jediné: navlíknout se do svetru, co mi upletla babička, a oslavit, že zima je tady! Jak? Třeba šálkem horké čokolády.

Naliju do plecháčku čtvrt litru smetany, přidám vrchovatou lžíci kakaa, lžičku třtinového cukru, půl lžičky pudinkového prášku a špetku soli. Minutu vařím, pak odstavím z plotny a nechám v té lahodné nedietní lázni rozpustit šedesát gramů dobré hořké čokolády. Jak tak popíjím, přijde mi na mysl, že bych si mohla pustit nějakou hudbu. Co jiného by to však mohlo být na oslavu zimy než Zima od Antonia Vivaldiho?