Leden 2017

Leonard

25. ledna 2017 v 14:05 Švýcarsko

Švýcarský zpěvák a moderátor Leonard (*1964, vlastním jménem Carlo Schenker) žije v překrásném městě Luzern a rád jezdí na motorce. Dětství strávil spolu se třemi bratry v malé, klidné vesničce Seedorf u jezera Vierwaldstättersee (kanton Uri). Otec byl ředitelem nějakého podniku, matka učitelka.

Leonard se učil prodavačem u obuvnické firmy Bally, potom pracoval jako reklamní textař v zásilkovém obchodě. Ovšem čemu se chce v životě skutečně věnovat, věděl už v sedmi letech, kdy si koupil první dlouhohrající desku a byl "nevyléčitelně infikován hudebním virem..." To je bláznivé vyjádření, ale asi nejvíc pravdě odpovídající. "...a proto nosil své kapesné sobotu co sobotu do obchodu s hudebninami v blízkém městě." Od roku 1991 působil jako moderátor v jednom místním rádiu, což ho nesmírně bavilo a tak se do toho zakousl, že to brzy přineslo výsledky v podobě zvyšujícího se počtu posluchačů.

Jeho hudební kariéra začala v roce 1985, kdy se rozhodl, že si sám napíše, vyprodukuje a zaplatí svůj první song. První velký hit má z roku 1989 (Voulez-vous danser). Byl na turné všude možně, kromě německy mluvících zemí také v Itálii, Řecku, Finsku, Thajsku, Egyptě, Americe... Známe jej také jako moderátora pořadu Hit auf Hit.Claudia Jung

18. ledna 2017 v 10:00 Německo

Ute Singer (*1964, Ratingen, spolková země Severní Porýní-Westfálsko) pracovala jako fotolaborantka, asistentka lékaře nebo průvodkyně v Itálii. Mezi tím vystupovala jako zpěvačka, byl to takový její koníček. Jako dítě se učila hrát na kytaru a zpívala ve sboru. Navštěvovala tzv. Liebfrauenschule - pod tímto názvem se skrývají církevní školy. Když jí bylo dvacet, seznámila se s jedním producentem a udělali zkušební nahrávky. Potom následovala spolupráce s jedním známým producentem (Jean Frankfurter) a textařem (Erich Offierowski). Vznikly první singly a na hudební scéně se objevila Claudia Jung.

Jejím manželem je producent Hans Singer, mají dceru Annu. Bydlí na statku v Bavorsku. Claudia podporuje projekt, který pomáhá traumatizovaným dětem prostřednictvím terapie se zvířaty. V letech 2008-2013 zasedala v bavorském zemském sněmu. Objevila se ve filmu Das Musikhotel am Wolfgangsee a malou roli měla také v představení Poklad na Stříbrném jezeře na Slavnostech Karla Maye ve westernovém městečku v Dasingu. V průběhu kariéry nazpívala duety s mnoha kolegy, byli mezi nimi např. Richard Clayderman, Cliff Richard, Nino de Angelo, Nik P. nebo Norbert Rier.

Tausend Frauen /Tisíc žen je moc hezká písnička, ve které Claudia líčí, co všechno musí zvládnout jedna žena. Velmi výstižné:
Ich bin Mutter, ich bin Hausfrau - Jsem matka, hospodyně
ich bin Köchin und ich wasch den Wagen - kuchařka a myju auto
ich hab tausend Jobs auf einmal - mám tisíc zaměstnání najednou
und alle unbezahlt - a žádné není placené.
Ich bin Putzfrau, ich bin Ärztin - Jsem uklízečka, doktorka
und Expertin in Beziehungsfragen - a odbornice na vztahy
und wenn mich jemand fragt - a když se mě někdo ptá
Wie kriegst du das bloß hin? - Jak to zvládáš?
Ist doch easy, super easy - Je to jednoduché
weil ich tausend Frauen bin - protože jsem tisícem žen.


Oonagh

10. ledna 2017 v 13:00 Německo

Senta-Sofia Delliponti (*1990) je německá herečka a zpěvačka. Vyrostla v dolnosaském městě Gifhorn v rodině italského pekaře a učitelky hudby pocházející z Bulharska. Při hledání jména její rodiče inspirovala německá herečka Senta Berger a hlavní město matčiny vlasti. Jako dítě se účastnila talentové soutěže s velmi dobrým výsledkem (druhé místo). Vzdělávala se v oborech zpěv a herectví na škole Schauspielschule Charlottenburg v Berlíně, kterou absolvovala v roce 2010. Zahrála si už v muzikálu i v televizní mýdlové opeře. Od roku 2014 vystupuje pod uměleckým jménem Oonagh [una] - jako keltská bohyně tvořivosti - a vyšlo jí stejnojmenné album. Obdržela cenu Echo 2015 v kategoriích pop/rock a objev roku. Její třetí album se jmenuje Märchen enden gut - Pohádky končí dobře. To zní dobře. Stejně jako její hudba, tak tajemná až hypnotizující.