Písničky o slepičkách

28. října 2017 v 10:17 |  Nejznámější písně

Babička má čtyři slepice. Ale nejsou to ptáci hrabaví, nýbrž dravci. Jedna je už hodně stará a k ní přibyly tři koupená kuřata. Hned první den společného soužití se porvaly. Ta nejsilnější, které zůstalo na hlavě nejmíň peří (vyhrála až poslední, rozhodující bitvu), je teď vůdce gangu a říkáme jí Plešatá.

Když babička přijde do výběhu a ony vidí kastrol se zrním, vyskakují hodně vysoko. Je to podívaná téměř cirkusová. Jsou zvědavé a věčně hladové. Nespokojeně kvokají, když přejdete kolem a nehodíte jim žádnou dobrotu. Tuhle se k nim do výběhu zatoulal sousedův kocour. Je to lotr, který ničí všechno, co mu přijde pod packy, ale dovolil si příliš, když se vloudil na území slepičího gangu. Hned po něm šly. Kdyby nestačil včas utéct, nelítalo by tentokrát jen peří, ale i chlupy.

Na návštěvu přijely děti. Už vědí, kde utrhnout kedlubnový list pro "koko". Holčička povídá svému dědovi: "Koko - ňam." Chce tím říct, že jde nakrmit slepici. Děda tomu ale rozumí tak, že chce tu slepici sníst, a řekne: "Ale kdepak, koko je ňam až pečený." Až bude holčička větší, naučím ji svůj oblíbený vtip: "Tohle není kurník. Je to slavný módní dům a bydlí v něm hned čtyři Koko. Koko Chanel."

Je to legrace. S dětmi i se slepicemi. A já si uvědomila, že vlastně existují i písničky o slepičkách:

--- Ta slepička kropenatá (Maxim Turbulenc) --- Slepička (Jiří Bosák) --- Pipi Henderl (Spitzbua Markus) ---

Myslím, že dětem se bude nejvíc líbít Markus.

PS: Nebudete mi to věřit, ale můj devadesátiletý prastrejda se jmenuje Jára Kohout.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.