The Kelly Family

25. listopadu 2017 v 16:58 |  Ostatní Evropa

Jako malá holka jsem se kamarádila s vnučkou naší sousedky Milky Fialové (ano, ta paní se skutečně jmenuje jako ta kravička z reklamy na čokoládu :-) Ona bydlela v Praze, tedy v rozvinuté civilizaci, o prázdninách jezdila na venkov a já se od ní dozvídala, co je zrovna v módě. Četly jsme si třeba příběhy ze série Stopy hrůzy, nebo jiné knížky, z nichž nejvíc se mi líbila Tvrdohlavá Marie o životě Marie Curie-Sklodowské. Ovšem ze všeho nejvíc byla podle mojí kamarádky v módě hudební skupina tvořená devíti dlouhovlasými sourozenci - The Kelly Family, kde kluci měli snad delší vlasy než děvčata. Byla jsem k nim zpočátku velmi nedůvěřivá, protože já a angličtina, to byl boj odjakživa, ale když je vám deset a něco se líbí vaší nejlepší kamarádce, dobrý vztah si k tomu získáte taky. Kamarádka měla nejraději písničku An Angel, já zase When The Boys Come Into Town, protože se tady zpívá i španělsky. I tohle je hudba mého dětství.


Paní Barbara Ann (1946-1982) a její manžel Daniel Jerome Kelly (1930-2002) odešli v roce 1966 z USA. Daniel měl s první ženou čtyři děti: Danny (*1961), Caroline (*1962), Kathy (*1963) a Paul (*1964). Usadili se ve Španělsku, kde začali vychovávat děti v lásce k hudbě a dělat muziku (narozeninové oslavy, svatby, místní slavnosti). Narodily se jim tady další děti: Johnny (*1967), Patricia (*1969), Jimmy (*1971), Joey (*1972), Barby (*1975) a Angelo (*1981). Mezi posledními dvěma jmenovanými přibyl ještě Paddy (*1977) v Irsku a Maite (*1979) v Německu. Děti (tedy ty, co už byly na světě) vystupovaly v roce 1975 jako Kelly Kids ve španělské televizi. Rodina také cestovala a hrála všude možně po Evropě (Rakousko, Německo, Nizozemí, Irsko, Francie).

Nějaký čas po smrti maminky tři nejstarší sourozenci skupinu opustili. Nejstarší tu teď byla Kathy, která se starala o ostatní. V polovině devadesátých let nahráli album Over the Hump, prodalo se přes 4,5 milionů kusů a dostavila se velká vlna popularity. Po roce 2000 se sourozenci Kellyovi začali rozcházet, někteří chtěli vyzkoušet sólovou dráhu, jiní nesouhlasili s uměleckým vedením skupiny. A teď, v roce 2017 vydali album svých největších hitů - tuším se třemi novými písničkami, psali tuhle v novinách - We Got Love. Maite Kellyovou jste už několikrát mohli vidět v pořadu Floriana Silbereisena.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.