Vlastimil Vondruška

21. února 2018 v 12:00 |  Četli jste to taky?

Hledala jsem před lety v knihovně materiály k referátu o sklářství. Objevila jsem knížku s názvem Sklářství. Začetla jsem se a hned jsem si všimla, že autor má na předávání informací vážně talent. Neměla bych náhodou u odborné publikace usínat nudou? Mě to ale bavilo, není to podezřelé?

Zanedlouho poté jsem se na knižním veletrhu zastavila u stánku nakladatelství Moba. Měli tam spoustu knížek od toho autora. Zachvátila mě touha ukořistit něco víc z toho báječného psaní. Ale co vybrat nejdřív? Chvíli jsem na to zírala jak husa do láhve, pak se mě ujal hodný pán z nakladatelství a poradil mi. Takže jsem se dala na čtení historických detektivek, ve kterých vyšetřuje případy královský prokurátor Oldřich z Chlumu.

Později jsem si z jeho tvorby pořídila také něco populárně-naučného, něco pro děti a nějaký ten historický román. Když se dnes podívám, kolik knih od Vlastimila Vondrušky mám doma, zjišťuji, že je to můj nejoblíbenější spisovatel. Jsem z něj na větvi a může za to ten lahodně srozumitelný způsob psaní. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.