Karel a já

7. března 2018 v 16:33 |  Zprávy ze Šlágr TV

Viděli jsme film Karel a já, kde se Jindřich Plachta vsadí o svého koně Karla. Když to vypadá, že sázku prohraje, říká: "Já Karla nedám! To z něj radši udělám salám a sním ho a nikdo nás už nerozdělí!" Napadlo mě, že můj bratr by mohl natočit film se stejným názvem. Byla by to komedie o tom, jak se cítí být pronásledován Karlem Peterkou.

Abych vám to přiblížila: Bratr má k panu Peterkovi stejný postoj, jaký má pan Peterka k reportérovi Jardovi. Když ten se objeví v jeho blízkosti, začne "postižený" koulet očima a funět a naříkat, že mu ten člověk znepříjemňuje existenci jeho vezdejší. Pravda je ale taková, že Karel má Jardu rád, a stejně tak brácha necítí nevraživost ke Karlovi. Všechno to naříkání je jenom legrace, aby řeč nestála.

Jednoho dne se bráchovi začalo zdát, že mamka mluví o televizi Šlágr a jejím řediteli příliš často. Od té doby co chvíli fňuká: "To je hrůza, já mám Peterku k snídani, k obědu i k večeři. Někdy mám pocit, že tu s námi bydlí. Bojím se, že jednou otevřu lednici a vyleze z ní Peterka." Aby toho chudák malá neměl málo, ještě ho pošťuchuju. Třeba: "Hádej, kdo má dneska narozeniny? Strýc Karel, bratranec dědy Karla. Malá Karla od bratránka Karla. A samozřejmě taky Karel Peterka!"

Brácha začne dělat otrávené obličeje, ale pravda je taková, že kdyby mohl panu Peterkovi někdy s něčím pomoct, udělal by to. A kdyby si vybíral písničku na přání od nějakého interpreta z televize Šlágr, byla by právě od Karla Peterky.

.
.
.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.